14.05.2022.

17:40 >> 17:56

JUBILEJ LEVE NA OPROŠTAJU OD BAJERNA! Poljak stigao do 50. gola! Luda završnica u Bundesligi, Štutgart se SPASIO, Berlinci u BARAŽU! (VIDEO)

Gostovanje Volfzburgu nije imalo rezultatski značaj za Bavarce, ali jeste za Roberta Levandovskog kome je to bio oproštajni meč u timu iz Minhena.

Poljak će sigurno napustiti Alijanc arenu, a pre odlaska iz Bajerna upisao je jubilarni 50. gol u sezoni na svim frontovima, koji je goste odveo na vođstvo od 2:0. Prethodno je Stanišić doneo prednost novom-starom šampionu u 17. minutu.

Uspeo je Volfzburg da smanji do poluvremena preko Vinda u poslednjim sekundama prvog dela, dok je konačnih 2:2 postavio Kruse u 58. minutu.

Borusija iz Dortmunda je pobedila Hertu sa 2:1 i poslala tim iz Berlina u baraž za opstanak, dok je ovim epilogom status sačuvao Štutgart koji je kod kuće pobedio Keln u 90. minutu golom Enda.

Berlinci su poveli pogotkom Belfila sa "bele tačke", dok je izjednačenje takođe sa penala Milionerima doneo budući napadač Mančester Sitija Erling Haland.

Trijumf domaćinu doneo je Mukoko u samom finišu susreta, koji je označio da Herta mora u doigravanje sa trećeplasiranim timom Cvajte, a to je Hamburger.

Bajer Leverkuzen je u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena slomio otpor Frajburga i došao do pobede od 2:1.

Posle uspavanke u prvom poluvremenu, Alario je doneo prednost Farmaceutima u 54. minutu, da bi Haberer u samom finišu uspeo da izjednači.

I kada su svi mislili da će se ovim rezultatom završiti utakmica, na scenu je stupio Palasios i bukvalno u poslednjim sekundama bacio u trans Signal Iduna park.

Uz prvaka Bajern, u Ligu šampiona su se plasirali Borusija Dortmund, Bajer iz Leverkuzena i Lajpcig, u Ligu Evrope idu Union Berlin i Frajburg, dok će Keln biti učesnik Lige konferencija.

Bundesligu su napustili Grojter Firt i Arminija Bilefeld koji se sele u Cvajtu, a Herta ide u baraž protiv HSV-a.