01.06.2022.

22:50

ITALIJA DOŽIVELA DEBAKL NA VEMBLIJU! Argentinci se poigrali sa šampionom EVROPE!

Najveće finale, utakmica između šampiona Južne Amerike i Evrope odigrana je prvi put posle 29 godina, a Argentina je slavila u Finalisimi i postala "vladar sveta"! Četa Lionela Skalonija savladala je Italijane na Vembiju sa 3:0 (2:0) i tako najavila velike stvari na predstojećem Mundijalu.

Bilo je jasno posle slabih partija Italijana da će teško izaći na kraj sa Argentinom, ali je malo ko očekivao ovako dominantnu partiju Gaučosa. Napadač Intera Lautaro Martinez radio je šta je hteo, a na kraju je utakmicu završio sa golom i jednom asistencijom.

Argentinci su poveli golom Lautara Martineza u 28. minutu, prednost Južnoamerikanaca duplirao je Anehl Di Marija u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Paulo Dibala u 91. minutu.

Roberto Mančini je već na poluvremenu napravio trostruku izmenu kako bi razmrdao svoje izabranike, ali ni to nije dalo nikakvog rezultata pa su Azuri doživeli težak debakl na Vembliju!