07.06.2022.

19:25

NE LEŽE NAM FARSKA OSTRVA! Nova BRUKA Orlića! Ponovo nisu pobedili Farane!

Orlići su odavno izgubili sve šanse za odlazak na Evropsko prvenstvo, ali su morali da se pobedom oproste od neuspešnog ciklusa. Umesto toga, remizirali su ponovo sa Faranima, koji su ih iznenadili i u Novom Sadu.

Za razliku od meča na Karađorđu (0:0), sada je bilo golova, a domaćin je poveo u 55. minutu posle užasne reakcije Andreja ilića, Kristijana Belića i golmana Miloša Gordića na centaršut iz kornera. Njihov kiks kaznio je napadač Jorgen Nilsen i zatresao mrežu.

Izjednačenje Srbiji doneo je Stefan Mitrović. Špic niškog Radničkog je postigao gol u 77. minutu, pošto je prethodno lepo primio loptu grudima, a zatim je silovito poslao iskosa sa leve strane iza golmana domaće selekcije.

Neuspeh Orlića ih je koštao trećeg vezanog propuštenog velikog takmičenja, a drugi put zaredom nisu se plasirali na Šampionat Starog kontinenta.

Farska Ostrva - Srbija 1:1 (0:0)