12.07.2022.

21:11

PUČE PETARDA! Imamo prvo VELIKO IZNENAĐENJE u kvalifikacijama za Ligu šampiona! (VIDEO)

Ništa nije mirisalo na ovakav epilog, jer su Poljaci posle pobede u prvom meču na svom terenu (1:0), poveli i u Azerbejdžanu.

Samo 60 sekundi bilo je dovoljno Kristofu Vaveldeu da savlada golmana Karabaga i udvostruči ukupnu prednost svog tima.

A onda se domaćin probudio i već do poluvremena okrenuo situaciju u svoju korist, odnosno, u džepu imao plasman u drugu rundu.

Izjednačenje je doneo dvostruki strelac Kadi, postigavši prvi od svoja dva gola u 14. minutu. Potpuni preokret doneo je Ozobić u finišu poluvremena, da bi u nastavku Medina, Husejnov i ponovo Kadi potvrdili plasman u drugo kolo.

U starnoj postavi Karabaga bili su crnogorski reprezentativci Marko Janković i Marko Vešović.

Šampion Azerbejdžana u narednoj rundi igra protiv prvaka Švajcarske - Ciriha.

Helsinki je preživeo gostovanje u Rigi i posle penala eliminisao RFS rezultatom 5:4, pa Fince krajem meseca čeka dvomeč sa češkim Plzenjom.

Makedonski Škupi doživeo je blamažu na Gibraltaru protiv Linkolna, ali je ipak prošao dalje zahvaljujući pobedi u prvom meču od 3:0. Najbolji tim Makedonije u narednoj rundi igraće sa zagrebačkim Dinamom.

Prošlogodišnja senzacija Lige šampiona Šerif iz Tiraspolja eliminisao je šampiona BiH Zrinjski zahvaljujući autogolu Igora Savića. U prvom meču nije bilo golova, pa će Moldavci na megdan Mariboru ili Soligorsku. Taj duel je u sredu na programu, a prvi je takođe završen 0:0.