13.07.2022.

21:40 >> 22:02

BODO GLIMT PREŽIVEO DRAMU NA FARSKIM OSTRVIMA! Maribor RUTINSKI eliminisao Šahtjora!

Nije bilo golova u Ljubljani, ali je Maribor u Belorusiji uspeo da izbori bitnu pobedu i plasira se u naredno kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Slovenački šampion slavio je sa 2:0 (0:0) protiv Šahtjora iz Soligorska i tako zakazao dvomeč sa moldavskim Šerifom.

Hrvatski fudbaler Roko Baturina bio je glavni adut Maribora u Belorusiji budući da je postigao dva gola. Prvi u 12. minutu kada je slovenački tim napravio krupan korak ka pobedi. Šahtjor je morao da krene ofanzivnije u nastavku što je Hrvatu otvorilo prostora za kontre, a jednu je iskoristio u 56. minutu za konačan rezutat.

U istom terminu Klaksvik je bio bolji od Bodo Glimta sa 3:1, ali to Faranima nije bilo dovoljno za prolazak dalje. Norveški tim je u prvom duelu slavio sa 3:0 što je na kraju bilo presudno u dvomeču.

Mikelsen je u 12. minutu doneo prednost, a da Farani mogu do čuda potvrdio je Andreasen u 20. minutu susreta. Ipak, Viktor Boniface je u 55. iz penala uspeo da smanji zaostatak meča i tako spasi Bodo Glimtu šansu za plasman u Ligu šampiona.

Slovan iz Bratislave uspeo je da preživi "dramu" protiv Dinamo Batumija. Gruzini su na svom terenu imali prednost sve do 115. minuta utakmice kada je došlo do velikog preokreta. Slovački tim uspeo je u poslednjim momentima da dođe do plasmana u drugo kolo kvalifikacija - 1:2 (0:0).

Posle 180 minuta u dve utakmice golova nije bilo, ali je u produžecima došlo do pravog spektakla. Davitašvili je doneo prednost Dinamu, a potom je golovima Beršegtjana i Vladimira Vajsa Slovan uspeo da dođe do pobede i velikog preokreta.