13.07.2022.

23:30

EVROPA BRUJI O SRBINU! Gajić je junak najvećeg iznenađenja, sa dva gola odveo Pjunik dalje, izbacio Kluž! (VIDEO)

Junak Pjunika bio je srpski fudbaler Zoran Gajić, koja je u dva navrata vraćao svoj tim u život i na kraju odveo u narednu rundu takmičenja.

Prvi meč je završen bez golova, a iskusni štoper je najzaslužniji za ogroman uspeh gostiju. Bivši igrač mlađih kategorija Rada i BSK Borče, je sa dva gola u poslednjim minutama meča, odnosno produžetka, spasio Pjunik eliminacije.

Gajić je najpre pogodio za 1:1 u 89. minutu i izborio dodatnih pola sata igre, a potom  je pogodio u 119. minutu za 2:2, i omogućio Jermenima šansu u penal seriji i uspeli su.

Pjunik će u narednoj rundi za rivala imati Dudelanž iz Luksemburga.

Rumuni su poveli u šestom minutu golom Jermena bio Nana Boateng. Nije bilo golova do finiša, kada je Rumune u 89. minutu šokirao srpski defanzivac i odveo utakmicu u produžetke.

Posle samo četiri minuta igre, opet je domaćin prvi stigao do prednosti, ali onda je u nastavku opet Gajić preuzeo stvari u svije ruke. U 119. minutu posle jednog odbitka sa ivice peterca zatresao je mrežu rivala i obezbedio penale.

U penal seriji je Petrila  promašio u drugoj seriji, Kamora u petoj, pa je slavlje fudbačlera Pjunika je moglo da počne.

Slovan iz Bratislave plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona,  slavila je protiv Dinama iz Batumija 2:1 nakon što su u prvom meču prvog kola igrali bez golova. Gol odluke postigao je Vladimir Vajs u 123. minutu igre i to direktno iz kornera zahvaljujući velikom kiksu golmana gruzijske ekipe. On je unapred krenuo da pokupi loptu očekivajući centaršut, a njegova samouverenost je koštala ekipu ispadanja.

Za Slovan su minute upisali i srpski fudbaleri. Ivan Šaponjić je igrao od starta drugog poluvremena, dok je Aleksandar Čavrić bio među starterima i iz igre izašao u 67. minutu.

Dalje je prošao i Ferencvaroš, bio je bolji od kazahstanskog Tobola koji je nedavno pojačao Miljan Vukadinović iz Vojvodine (5:1), dok je Maribor u drugom meču pobedio Šahtjor iz Soligorska (2:0).