17.07.2022.

23:11

MITROGOL NE STAJE! Benfika PREGAZILA Fulam, ali je Srbin PONOVO POGODIO! (VIDEO)

Sve je bilo rešeno još u prvom poluvremenu, kada su lisabonski Orlovi vodili sa 3:0, ali je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nastavio sjajan golgeterski niz.

Mreža golmana Kotidžera Gazanige zatresla se već u četvrtom minutu, kada je Rafa Silva doneo prednost Portugalcima.

Za samo osam minuta, odbrana Fulama je potpisala još dve kapitulacije, čime je meč praktično bio rešen.

Oba puta strelac je bio Gonzalo Ramos, 21-godišnji napadač Benfike je bio precizan u 21. i 29. minutu.

U nastavku je na 4:0 povisio Jaremčuk na isteku 57. minuta, da bi se četiri minuta kasnije zatresla i mreža Portugalaca.

Novi premijerligaš uspeo je da stigne do počasnog gola, a strelac je bio najbolji strelac Orlova.

Posle kornera sa desne strane, Aleksandar Mitrović je nadskočio čuvara i u prepoznatljivom stilu udarcem glavom postigao novi gol u belo-crnom dresu za 4:1.

Radost igrača Fulama trajala je samo 180 sekundi, pošto je tri minuta kasnije konačan rezultat postavio Arauho - 5:1.