19.07.2022.

20:43

SRBI ZAUSTAVLJENI U LITVANIJI! Žalgiris iznenadio i pokazao da je prejak za Malme!

Srpski fudbaler Veljko Birmančević je u poraženoj ekipi odigrao samo prvo poluvreme.

Jeste se Malme namučio da dođe do druge faze kvalifikacija. Dobio je kod kuće islandski Vikingur sa 3:2, a remizirao u Rejkjaviku (3:3).

Kako stvari stoje, sada će kod kuće morati da "izgine" zbog lošeg izdanja u Viljnusu. Nadigran je švedski šamoion, a Žalgiris je imao duplo više šuteva - 14:7!

Jedini gol pao je početkom drugog poluvremena. Akcija domaćina počela je dijagonalom sa desnog na levi bok. Lopta je potom stigla do Fabijena Urege koji se namestio na udarac sa ivice kaznenog prostora i poslao pravu bombu u mrežu švedske ekipe.

Birmančević je imao nekoliko prilika u prvom poluvremenu, ali ih nije iskoristio, a posle pauze se nije vraćao na teren. U pobedničkoj ekipi je sa druge strane svih 90 minuta u igri proveo Nemanja Ljubisavljević.