25.07.2022.

07:01

BUM BUM JOVELJIĆ! Srpska gol mašina cepa mreže u Americi! (VIDEO)

Njegov Los Anđeles Galaksi pobedio je Atlantu rezultatom 2:0, a Dejan Joveljić je bio strelac drugog gola u 96. minutu.

Srbin je tako potvrdio važan trijumf, pa je njegov LA Galaksi zadržao mesto koje vodi u plej-of. Inače, nije igrao od prvog minuta, ušao je na teren sa klupe, u 75. minutu je zamenio Ćićarita.

Ovo je Joveljiću ukupno deveti gol u šampionatu, dok je još tri postigao u Kupu. Pritom je dodao i još dve asistencije u MLS.

Momak iz Bijeljine koji je prošlog leta stigao u Grad anđela iz Ajntrahta za obeštećenje od 3.500.000 evra. Eksplodirao je Joveljić u 2022. godini, srpski napadač je osim devet golova imao i dve asistencije ove sezone u MLS-u, a ukupno je postigao 12 pogodaka. Tri je dao u Kupu SAD-a.

Dobre igre Joveljića sigurno nisu promakle selektoru Draganu Stojkovću, konkurencija jeste žestoka, ali ako nastavi da rešeta, možda će dobiti i pozivnicu za Katar. Ipak, moraće žestoko da se potrudi, "prete" mu Aleksanda Mitrović, Dušan Vlahović i Luka Jović.