27.07.2022.

22:43

Zvezdi dodatno OLAKŠAN put do LIGE ŠAMPIONA! OVO SU MOGUĆI RIVALI! Izraelci PONIZILI grčkog velikana, crveno-beli na KOLENIMA! (VIDEO)

Niko nije mogao da veruje u ovakav epilog, naročito posle 1:1 u Izraelu, koji su davali Oliju veliki optimizam pred revanš u Pireju.

Međutim, kaznena ekspedicija Makabija je već u petom minutu stigla do vođstva preko momka iz Surinama Tjarona Čerija, koji je doneo prednost gostima u ovom meču.

Zvezdi lakši put do Lige šampiona

Uspeli su domaći da stignu do izjednačenja u 25. minutu preko Buhakalisa, ali je njegov pogodak poništen na razočaranje pristalica pirejskih crveno-belih, zbog igranja rukom.

I onda rapsodija gostiju u nastavku, koji su u razdoblju od četiri minuta, postigli dva pogotka i praktično rešili sve dileme sa ubedljivih 0:3.

Junak trijumfa bio je dvostruki strelac Francdi Pjerot, koji je golovima u 61. i 65. minutu srušio snove Olimpijakosa o plasmanu u narednu fazu. Grogiranog rivala dotukao je Abu Fani u finišu utakmice, smestivši četvrtu loptu iza leđa golmana Vaclika za konačnih 0:4.  Ferencvaroš je sa ubedljivih 4:1 eliminisao Slovan u Bratislavi, iako se slovački prvak iz Budimpešte vratio sa povoljnim rezultatom i pobedom od 2:1.

Sada će, kao i u slučaju ispadanja Malmea doći do pomeranja u žrebu, pa je tako Zvezdi na papiru dodatno olakšan posao.

Radi se o tome da je trijumf Makabija iz Haife, koji je izbacio Olimpijakos, izazvao pomeranje u žrebu. Ispadanjem Atinjana, u grupi nosilaca sada je Viktorija Plzen, što znači da Crvena zvezda neće moći da igra protiv nje u 4. kolu kvalifikacija.

Pred žreb za plej-of nosioci su Crvena zvezda, Dinamo Zagreb (Hrvatska), FK Kopenhagen (Danska) i Viktorija Plzen (Češka). U grupi nenosilaca, potencijalnih rivala Crvenoj zvezdi su neko od pobednika duela Makabi Haifa – Apolon, Karabag – Ferencvaroš, Bodo Glimt – Žalgiris, kao i turski prvak Trabzon.

To nije sve! UEFA ne dozvoljava susrete azerbejdžanskih i jermenskih klubova, zbog sukoba u Nagorno Karabahu i političkih odnosa između Jermenije i Azerbejdžana. Zbog toga Karabag verovatno neće moći na Crvenu zvezdu, pošto u trećem kolu crveno-beli igraju sa Pjunikom.

Ukoliko se to desi, ako UEFA zabrani mogući duel Karabaga i Pjunika, Zezdini potencijalni rivali biće Bodo Glimt (Norveška), Apolon (Kipar) i Trabzon (Turska).  U svakom slučaju, čeka se zvanična odluka UEFA, kada će sve definitivno biti poznato.