30.07.2022.

22:33

BAJERN OSVOJIO SUPERKUP NEMAČKE! "Bavarci" krenuli silovito, a onda usledila DRAMA, PALO ČAK OSAM GOLOVA NA UTAKIMICI!

"Bavarski tim" je bio dosta dominatniji u odnosu na protivničkim, od starta su nametnuli svoj ritam i stigli do zasluženog trofeja.

Prvi gol na meču postigao je mladi Džamail Musaila u 14. minutu utakmice, a zatim prvi zvanični gol u Bajernovom dresu postigao Sadio Mane u 31. minut. Pred sam kraj prvog poluvremena Bendžamin Pavar je bio precizan za 3:0.

Živnuli su igrači Red Bula u drugom poluvrmenu. Marcel Halstenberg je smanjio prednost Bajerna u 59.minut, ali je šest minuta kasnije Serž Gnabri pogodio za 4:1.

Ipak, nisu se predali igrači Lajpciga. Usledio je pogodak Kristofera Nkukua sa penala u 77. minutu, a prava drama je usledila kada je Dani Olmo pogodio za 4:3 u 89. minutu.

Lajpcig je napadao do kraja utakmice, tražili su četvrti gol, a  onda je u sedmom minutu nadoknade Leroj Sane pogodio za 5:3.