27.08.2022.

18:01

BRUTALNIJE NE MOŽE! Liverpul ubedljivom pobedom ponizio Bornmut i IZJEDNAČIO MANČESTEROV REKORD!

"Redsi" su nisu baš najbolji počeli sezonu. Nakon prva tri kola odigrali su dva puta nerešeno, a jednom su i poraženi.

Ipak, prvu pobedu ostvarili na pravi način. Novi tim Premijer ligi  nije uspeo da nađe način sa razgranim Liverpulom.

Reprezentativac Brazila se Robert Firmino je na ovom meču postigao dva gola i zabeležio tri asistencije šta ga svakako može svrstati kao igrača utakmice.

Prvi gol je postigao Dijaz u trećem minutu, dok je Eliot bio precizan u šestom, a Trent Aleksander je bio precizan u 28. minutu. Kod sva tri pogodka asistent je bio Firmino.

U 31. minutu i Firmino se upisao u listu strealaca, a prvo poluvreme je zaključio Van Dajk pogotkom glavom u 45. minutu.

Već u prvom minutu drugog poluvremena Mepam je postigao autogol za 6:0, a nakon toga precizan je bio  ponovo Firmino (7:0).

U 80. minutu pogotak je postiao Karvaljo, a konačan rezultat na meču postavio je Dijaz u 85. minutu.

Liverpul je ovom pobedom iznenačio rekod Mančester koj je do sada imao najubedljiviju pobeud Premijer lig (Ispvič 9:0, 1995).