01.09.2022.

20:00

KAO GULIVER MEĐU LILIPUTANCIMA! Badamosi prekinuo post i doneo pobedu Čukaričkom!

Po sistemu toplo-hladno igra Čukarički od dolaska Dušana Kerkeza na Banovo brdo. Danas je protiv lučanske Mladosti bio "onaj bolji" dan budući da su Brđani na svom terenu uspeli da slave sa 3:1 (2:1) na krilima Mohameda Badamosija.

Snažani napadač ponovo je bio raspoložen za igru i sa dva gola u prvom poluvremenu najavio pobedu Čukaričkog. Prethodno je Mladost povela preko Milana Bojovića već u desetom minutu kada se činilo da bi Lučanci mogli do preokreta na Banovom brdu.

Mladost je posle dva gola Badamosija imala inicijativu i posed lopte na svojoj strani, ali je utisak da je falio završni pas. Kako je vreme odmicalo gosti su morali da se otvaraju što je ostavilo prostora za kontre, a jednu je iskoristio Samuel Ovusu i potvrdio trijumf Brđana.

Čukarički je ovom pobedom prekinuo niz od tri meča bez pobede i sada je šesti u Superligi Srbije sa 16 bodova. Sa druge strane, Mladost je 13. sa svega šest bodova i jasno je da ekipi iz Lučana predstoji grčevita borba za opstanak.