03.09.2022.

17:55

ČELSI I TOTENHEM GAZDUJU LONDONOM! Mitar opet POGODIO, Fulam IZGUBIO! (VIDEO)

Pevci su u ovom meču tri puta tresli mrežu protivnika, ali je pogodak Sona u 11. minutu poništen zbog ofsajd pozicije.

Što njemu tada nije uspeo, ispravio je Danac Hojberg u 40. minutu, kada je doneo vođstvo domaćinu.

Drugo poluvreme počelo je sa dve dobre prilike na obe strane, a jednu je imao Mitrović. Ipak, taj udarac je zaustavio Loris.

Spursi su nastavili da budu bolja ekipa i imali su dosta šansi za gol, ali lopta nije htela u mrežu.

U 76. minutu je, ipak, Hari Kejn postigao novi gol za 2:0.

U 83. minutu srpski golgeter zatresao je mrežu domaćina i upisao svoj šesti gol u novoj sezoni, čime se usamio na drugom mestu liste strelaca iza Erlinga Halanda (9).

Mitrović se namestio na šut u kaznenom prostoru rivala, a onda postigao jedan od najlepših golova sezone za 2:1.

Čelsi je posle velike drame slomio Čekićare i golom Haverca savladao Vest Hem sa 2:1.

Imali su gosti u još jednom londonskom derbiju vođstvo golom Antonija iz 62. minuta, ali su Čilvel 14 minuta kasnije i Kei Havertz u samom finišu meča doneli preokret i opobedu izabranicima Tomasa Tuhela.