04.09.2022.

19:24

ZVEZDU ČEKA PAKAO U LIGI EVROPE! Šestica FERENCVAROŠA u derbiju!

Kada je Crvena zvezda na žrebu dobila Ferencvaroš za rivala u grupnoj fazi, mnogi napadači su odmah upisali šest bodova protiv mađarskog tima. Ipak, nakon današnje utakmice Ferencvaroša i Ujpešta postalo je jasno da crveno-bele čeka paklen posao protiv velikana iz Budimpešte - 0:6 (0:4).

Četa Stanislava Čerčesova se poigrala sa Ujpeštom, rešila pitanje pobednika već do poluvremena, a do kraja utakmice do vrha napunila mrežu velikog rivala.

Ferencvaroš je poveo preko Zakariasena u devetom minutu, sredinom prvog poluvremena u strelce su se upisali Boli i Traore, a do odlaska na odmor Boli je ponovo bio strelac. Napadač iz Obale Slonovače iskoristio je penal i završio posao za svoj klub.

Prednost Ferencvaroša je povećao Karlos Auski u 67. minutu, a konačan rezultat postalja Nguen u 89. minutu.