13.09.2022.

20:44

DŽEKO HEROJ INTERA! Iskusni golgeter briljirao protiv Viktorije, Sporting u nadoknadi savladao Totenhem!

Fudberi Intera savladali su VIktoriju Plzen rezultatom 2:0 na gostujućem terenu.

Bio je ovo dominatan performans nero-azura  za prvi trijumf tekućoj sezoni najeltijeg evropskog klupskog takmičenja.

Prvi pogodak na meču postigao iskusni napadača Edin Džeku u 20. minutu susreta na asisteniciju Koreje.

Domaći tim je morao da nastavi utakmicu od 61. minuta sa igračem manje, pošto je Pavel Buha dobio crveni karton.

Konačan rezultat na meču postavio je Denzel Damfris u 70. minut meča, a asistent kod pogotka bio je Edin Džeko.

Drugi meč grupe C igra se od 21.00 u njemu se sastaju Bajern Minhen i Barselona.

U drugom meču u ovom terminu lisabonski Sporting savladao je Totenhem rezultatom 2:0 na domaćem teren.

Nije ovo previše uzbudljiv meč sa obe strane,  ipak Sporting je pred sam kraj utakmice  postigao dva pogotka.

Prvo je Paulinjo zatresao mrežu 90. minutu, a  zatim je Artur Gomeš  duplirao prednostu 93. minutu susreta.

Drugi meč ove grupe igra se od 21.00, a snagu će odmeriti Olimpik iz Marseja i Ajntraht iz Frankfurta.