17.09.2022.

17:30

AUGSBURG POBEDIO BAJERN! Bavarci poklelki na gostujućem terenu, VELJKOVIĆ DONEO BOD VERDERU!

Nakon dominatnog performansa protiv Barselone  i pobede od 2:0, Bajern je nastavio neslavan niz u domaćem šampionatu.

Ovo je njihova četvrta uzastopna utakmica bez pobede u Bundesligi, posle remija sa Štutgartom, berlinskim Unionom i Borusijom Mehengladbah, usledio je poraz od od ekipe koja je pre ove pobede imali tri poraza zaredom.

Jedini pogodak na meču postigao je Mergim Beriša na asistenciju Ijaga u 59. minutu meča.

S druge strane dominantu pobedu je ostvarila Ajntraht iz Frankfurta protiv Štutgarta na gostujućem terenu rezultatom 3:1.

Golove za pobednički tim postigli su Rode (6), Kamata (55) i Jakić (88), dok je za Štutgart bio efikasan Tomas (79).

Fudblaeri Bajer Leverkuzena i Verdera remizirali su rezultatom 1:1.  Gol za "aspirnidžije" postigao je Demirbej u 57. minutu.

Izjednačenje Verderu je doneo naš reprezentativac Miloš Veljković u  82. minutu.

Minimalnu pobedu ostvarila je Borusija iz Dortmunda protiv Šalkea (1:0), a ova tri boda su sačuvala "milionere" kao lidere na tabeli.