24.09.2022.

16:50

PUKLA PETARDA U JEREVANU! Ukrajinci DEKLASIRALI Jermene! Blistao DVOSTRUKI strelac i asistent! (VIDEO)

Prema očekivanju su izabranici selektora Petrakova lako izašli na kraj sa nemoćnim Jermenima i ostali u trci sa Škotskom za osvajanje prvog mesta.

Mrežu Jermenije načeo je Aleksandr Timčik, vezista kijevskog Dinama je u 22. minutu na asistenciju imenjaka Zubkova naterao Jurčenka da potpiše kapitulaciju.

Upravo je Aleksandr Zubkov duplirao prednost ukrajinske selekcije u 56. minutu, kada mu se Timčik "revanširao" asistencijom, što je gostima donelo visokih 0:2.

Zubkov je bio dvostruki "paker" u ovom meču, pošto je i u 69. minutu proigrao Dovbika, kod trećeg gola Ukrajinaca.

Danilo Ignatenko je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca povećao na 0:4, pošto mu je prethodno loptu dodao Aleksandr Dovbik, upisavši drugu asistenciju za, ispostavilo se, ubedljiv trijumf ukrajinske selekcije u Araratu.

Konačnih 0:5 postavio je najbolji akter susreta Dovbik, koji je meč završio sa dva pogotka i dva dodavanja.

Ukrajina je trenutno prva sa 10 bodova, ispred drugoplasirane Škotske koja ima 9, ali i utakmicu manje sa Republikom Irskom od 20.45.