24.09.2022.

18:15

SRBIJA SE OSVETILA ITALIJI! Orlići PRELETELI Akvilu! Stanković i Milošević SRUŠILI Azure!

Orlići su u prvom meču poraženi rezultatom 0:1, ali su danas pokazali da i te kako mogu da pariraju sjajnim Italijanima. Duel je bio pravi takmičarski, a Srbija je bila bolji rival tokom većeg dela meča.

Vodeći gol postigao je Stanković udarcem iz prekida u 39. minutu, ali je bukvalno pred sam odlazak na odmor Italija uspela da izjednači.

Domaćin je preko Bolzana u drugom minutu nadoknade vremena ipak uspeo da "uzdrma" Srbiju, koja je bez obzira na to na pravi način startovala u drugom delu.

Brzo je prednost povraćena, najbolji strelac minulog Evropskog prvenstva, Milošević je uspeo da matira Borijela u 48. minutu i da, ispostaviće se, postavi konačan rezultat ove utakmice.

ITALIJA - SRBIJA 1:2 (1:2)

STRELCI: 0:1 Stanković 39, 1:1 Bolzan 45+2, 1:2 Milošević 48. Stadion u Akvili.

ITALIJA: Borielo, Palestra, Milani, Bovo, Romani, D’Avino, Bolzan, Roseti, Deli, Kueto, Numah.

SRBIJA: Lijeskić (80. Mitrović), Simić (62. Vasiljević), Majstorović (90+3. Stojanović), Serafimović, Bukinac (62. Mirosavić), Nedeljković (80. Đekić),  Vukičević, Radonjić (62. Aleksić), Stanković (80. Džodić), Bubanj (80. Kovačev), Milošević (62. Simin).