25.09.2022.

19:53

DESILO SE I TO! Kazahstan ušao u VIŠI RANG! Slovaci IZBACILI Belorusiju u BETON Ligu nacija!

Utakmice u C Ligi nacija, Grupa 3, nisu imale nikakvu neizvesnost. Još pre današnjih utakmica, znalo se i ko ispada i ko ide u viši rang.

Kazahstan je uprkos porazu u Bakuu, još pre meča sa Azerima, obezbedio ulazak u B Ligu nacija, dok su Belorusi ispali u najnižu D Ligu nacija.

Azerbejdžan je do trijumfa došao u nastavku, a posao im je olakšalo isljučenje Nuralija Alupa u 36. minutu.

Još kada je Aleksandr Marokin postigao autogol u 66. minutu, bilo je jasno da će Azeri upisati treći trijumf i takmičenje završiti kao drugoplasirani.

Prednost je udvostručio Hrvat sa pasošem Azerbejdžana Filip Ozobić osam minuta kasnije, dok je u sudijskoj nadoknadi vremena konačan rezultat postavio Anatolij Nurijev - 3:0.

U drugom meču ove grupe, Slovačka je izbegla poraz od Belorusije (1:1), koja će od narednog ciklusa igrati u D Ligi nacija.

Vođstvo gostima doneo je Ivan Bakhar u poslednjim trenucima prvog dela, iako je 11 minuta pre toga VAR poništio gol Juraja Kučke zbog ofsjd pozicije.

Konačnih 1:1 postavio je Adam Zrelak u 65. minutu, na asistenciju Hancka.