02.10.2022.

16:52

SITI DVOSTRUKIM HET-TRIKOM PONIZIO JUNAJTED! Spekakl u Mančesteru, PALO ČAK DEVET GOLOVA, HALAND UŠAO U ISTORIJU!

Furiozno su otvorili "građani" ovaj duel. Već u osmom minut meča Fil Foden je načeo mrežu "đavola" na asistenicju Brune Silve.

Zatim su usledila dva veza pogotko Norvežanina Erlinga Halanda (34. i 37.) Pred kraj prvog poluvremena u 44. minutu Haland je asistirao Filu Fodenu za 4:0.

U 56. minutu pridošlica u Mančester junajteda Entoni na kratko je obradavao navijače crvenog dela Mančestera pogotkom za ublaživanje prednosti "građana".

Ipak, ponovo je usledilo rešetenja igrača Mančester sitija. Erling Haland je pogodio u 64. minutu i upisao treći vezani het trik na domaćem terenu i tako je postao prvi čovek u istoriji Premijer lige kome je to pošlo za rukom.

Najbolji strelac Premijer lige potom je asistira Filu Fodenu u 73. minutu, tako da je i engleski reprezentativac upisao het-trik.

Ipak,  do kraja utakmice "crveni đavoli" su postigli dva gola i smanjili prednost svog gradskog rivala.

Oba puta je precizan bio Entoni Marsijal, prvo u 84. minutu,  da bi potom bio precizan i sa bele tačke u 90.

I ovakav poraz za Junajted je veliki, ali Marsijal je na kraju utakmice makar malo ublažio bol.