04.10.2022.

20:59

ZAVRŠEN CIRKUS NA VELODROMU! Utakmica u Francuskoj kasnila iz BIZARNOG razloga! A onda je Olimpik upisao PRVU POBEDU! (VIDEO)

Utakmica je krenula sa 20 minuta zakašnjenja, zbog kašnjenja autobusa gostujućih igrača.

Naime, došlo je do gužve u gradskom saobraćaju, te su fudbaleri Sportinga zakasnili na početak meča, koji je pomeren.

Kako su igrali, bolje i da nisu dolazili, pošto su Lavovi iz Lisabona već do poluvremena prilimili "tri komada".

Najpre je Aleksis Sančez u 13. minutu načeo mrežu Portugalaca, posle očajne reakcije golmana Adana, da bi samo tri minuta kasnije Marokanac Harit duplirao vođstvo domaćih.

Isključenje Antonija Adana u 23. minutu, samo je dodatno otežalo posao igračima Sportinga, koji su novu kapitulaciju potpisali pet minuta posle njegovog izlaska sa terena. Asistent je ovog puta bio strelac drugog gola, a Balerdi povisio na 3:1.

Konačan rezultat postavio je Kansel Mbemba u 87. minutu.

Olimpik je prvom pobedom došao do prvih bodova u D grupi, dok je Sporting i pored poraza, ostao lider sa šest bodova.