14.10.2022.

23:09

TONI USTRELIO GOLUBOVE! Brajtonu poražen u Brentfordu! Menadžeri U KLINČU! (VIDEO)

Najbolji pojedinac na terenu bio je Ajvan Toni, koji je bio dvostruki strelac i ima ukupno osam golova na 10 mečeva do sada, pa će sigurno zadati muke selektoru Albiona Geretu Sautgejtu kada bude birao putnike za Mundijal u Kataru.

Toni je mrežu protivnika načeo u 27. minutu kada je iskoristio loptu Onjeke i popularnom "štiklom" prevario odbranu Brajtona i poslao loptu u suprotan ugao za vođstvo domaćina.

Do kraja je uspeo da duplira svoj napadački učinak i to sa "bele tačke" u 64. minutu kada je i postavio konačan rezultat.

Meč su obeležili menadžeri dva kluba, Tomas Frank (Brentford) i Roberto De Zerbi (Brajton) koji su se fizički sukobili tokom utakmice!

Incident se desio u finišu prvog poluvremena, kada je domaćin vodio 1:0, a De Zebri prvi odgurnuo kolegu.

Razlog je navodno bio taj što je Frank gurnuo jednog igrača Brajtona nešto ranije, da bi se u kompletnu "gužvu" uključili i ostali akteri. Na kraju, obojica menadžera su dobili po žuti karton.

Brentford je sa ovom pobedom izbio na osmu poziciju, iza baš Brajtona koji ima poen više, ali i meč manje.

Galebovi u sledećem kolu čekaju Notingem Forest i na tom meču će pokušati da prekinu niz od tri meča bez pobede, dok će Brentford ugostiti Čelsi.