16.10.2022.

21:43

PRED DOLAZAK NA MARAKANU! Trabzon ISPUSTIO POBEDU u DERBIJU!

Protivnik Crvene zvezde u Ligi Evrope je i šesti put zaredom ostao neporažen na terenu gradskog rivala, jer je poslednji put izgubio 2016. godine.

I pored toga, imaju u Trabzonu za čim da žale, pošto su protiv Bešiktaša dva puta imali vođstvo u svom džepu, ali na kraju morali da se zadovolje samo sa bodom.

Ipak, da gosti ne trijumfuju pobrinuo se Čenk Tosun golom u 70. minutu, postavivši konačnih 2:2.

Zvezdinog rivala u vođstvo je doveo Maksi Gomez u 11. minutau, da bi domaćin izjednačio autogolom Jensa Larsena, na ubačenu loptu Valentina Rozijea.

Do nove prednosti, gosti su došli u finišu poluvremena, golom Egipćanina Trezegea, posle očajne reakcije Masuakua.

Trabzon je trenutno peti sa 18 bodova iz 10 mečeva, dok je Bešiktaš ostao trećeplasiran sa 19 bodova, dva manje od lidera Adane Demir.

Aktuelni šampion Turske gostovaće prvaku Srbije 27. oktobra, u 5. kolu Lige Evrope.