23.10.2022.

22:47

JUG JE SPREMAN ZA TITULU - NAPOLI ZGAZIO I ROMU! Vezuvi KLJUČAJU zbog Osimena! (FOTO)

Prethodna sezona počela je sjajno za Napoli, ali se nije završila kako su se podno Vezuva nadali. Ova deluje još bolje, a četa Lučana Spaletija odaje utisak da je napokon došlo vreme da se jug Italije raduje Skudetu! Napolitanci su večeras na Olimpiku potvrdili kandidaturu za šampionsu titulu pošto su u derbiju 11. kola nadigrali Romu i ostali jedina neporažena ekipa na Čizmi - 0:1 (0:0).

Pokušao je Žoze Murinjo da nadmudri kolegu sa druge strane, ali mu nije pošlo za rukom. Roma nije želela da se nadigrava, lopta je mahom bila u posedu Napolija, ipak, tokom prvog poluvremena konkrenog učnika nije bilo.

Najzanimljiviji momenat dogodio se u 38. minutu kada je Rui Patrisio srušio Viktora Osimena. Masimiliano Irati je dosudio najstrožu kaznu, ali je nakon konsultacija sa VAR sobom odlučeno da penala neće biti. Označilo je do i kraj prvog dela igre.

Daleko dinamičnije bilo je u nastavku. Roma se polako "otvarala" što je dalo prostora Napolitancima da preko Lozana i Kvarachelije napadu Vučicu. Meksikanac je večeras bio posebno raspoložen za igru, a njegov pokušaj u 49. minutu bila je potvrda da Napoli želi čitav plen na Olimpiku.

Na gol se čekalo punih 80 minuta. Iako je Napoli u drugom poluvremenu pretio preko Elifa Elmasa i Viktora Osimena, mreže su mirovale sve dok Nigerijac nije pokupio jedan odbitak i snažnim udarcem umalo uneo i Rui Patrisija u gol zajedno sa loptom. Pokušala je Vučica u preostalih desetak minuta da se vrati u igru, dođe do počasnog gola, ali su uspeli samo da zarade crveni karton. Rik Karsdorp pocrveneo je nakon udakice budući da je prigovarao glavnom arbitru.