06.11.2022.

14:56

ARSENAL SRUŠIO ČELSI NA "STAMFORD BRIŽU" i vratio se na prvo mesto! Gol Gabrijela dovoljan za veliki trijumf "tobdžija" (FOTO)

Bila je ovo peta pobeda Arsenala protiv Čelsija u poslednjih šest utakmica, a treća u nizu na "Stamford bridžu". "Tobdžije" ostaju prve na tabeli sa 34. boda, dok "plavci" posle 13. kola imaju skor šest pobeda, četiri poraza i tri nereša ishoda.

Gledali smo vrlo čvrstu utakmicu, sa mnogo duela, borbe, faulova, ali nažalost sa samo jednim pogotkom, koji je pao tokom drugih 45 minuta igre.

Tokom prvog dela meča nije bilo golova. Arsenal se oslobodio početnog pritiska Čelsija, a potom ozbiljno pripretio u nekoliko navrata do kraja poluvremena. Gabrijel je imao najbolji šansu posle 30 minuta igre. Posle sjajne akcije nije uspeo da zahvati dobro loptu pa je prokockana fenomenalna prilika za "tobdžije".

Potom su se navijači  Čelsija uhvatili za glavu u 56. minutu. Igrači Arsenala izveli su korner, Odegard je centrirao, a Parti je skinuo loptu sa glave Martineliju, pa je ostalo 0:0.

Ali, desetak minuta kasnije usledila je promena rezultata. Gabrijel je u 64. minutu uspeo da slomi  opor Čelsija za veliku rodost navijača Arsenala na "Stamford  bridžu". Bio bi to verovatno gol iz kornera da Gabrijel na kraju nije sproveo loptu u gol, nakon što je Saka poslao iz kornera, a nijedan igrač Čelsija nije uspeo da je zaustavi na putu do gola.

Arsenalu je ovo 11. uzastopna pobeda u Premijer ligi, a Čelsiju četvrta utakmica bez trijumfa u šampionatu u nizu, a drugi poraz.

Lids - Bornmut 4:3 (1:2)
Rodrigo 3 pen, Grinvud 60, Kuper 68, Samervil 84 - Tavernije 7, Biling 19, Solanke 48

Mančester Siti - Fulam 2:1 (1:1)