08.11.2022.

22:32

NOVA ŠESTICA BAJERNA! Od Vedera ni dugmići nisu ostali... (FOTO)

Stigao je Verder u Bavarsku sa ambicijama da ugrozi Bajern Minhen na Alijanc Areni, ali se na sever Nemačke vraća sa šest golova u svojoj mreži. Kaznena ekspedicija koju sa klupe predvodi Julian Nagelsman do vrha je napunila gol gostiju iz Bremena, a het-trik postigao je Serž Gnabri - 6:1 (4:1).

Poveo je Bajern preko Musijale već u šestom minutu, ali je uskoro uzvratio Verder golom Janga. Ipak, to je bilo sve od gostiju večeras. Bavarci su sa dva gola Gnabrija i jednim Gorecke rešili pitanje poluvremena već do poluvremena.

U drugom je treći pogodak upisao Serž Gnabri, a na listu strelaca svoje ime je dodao i Matis Tel u 84. minutu. Na sve to, Bajern je promašio i penal preko Erika Maksima Čupa-Motinga.

Bohum je režirao veliko iznenađenje i savladao Borusiju Menhengladbah sa 2:1 (2:0). Volsfburg je na svom terenu bio bolji od Borusije Dortmund sa 2:0 (1:0), a golom u 98. minutu do pobede je stigao i Štutgart u duelu sa Hertom - 2:1 (1:1).