09.11.2022.

18:37

GAVRIĆEVA SLATKA OSVETA! Pazarci IZBACILI Kolubaru! TSC slavi DVOSTRUKOG STRELCA! Kvartet u četvrtfinalu Kupa Srbije!

Novi Pazar je sredinom septembra poražen od Kolubare u 12. kolu Superlige rezultatom 0:1, ali su se na Džazkoin areni revanširali Lazarevčanima i izbacili ih iz Kupa Srbije - 2:1.

Izabranici Damira Čakara igraće u četvrtfinalu zahvaljujući dvostrukom strelcu Nenadu Gavriću, koji je doneo trijumf superligašu sa Jošanice.

Bivši napadač Zvezde je u 31. minutu doneo prednost domaćinu, ali je Ilić u 43. izjednačio na 1:1 i vratio meč na početak.

Ipak, samo 60 sekundi kasnije, Gavrić je postigao svoj drugi pogodak i doneo Pazarcima prolaz među najboljih osam klubova.

Plasman u četvrtfinale izborio je i TSC protiv pančevačkog Železničara. Prvoligaša je srušio, takođe, dvostruki strelac Martin Mirčevski - 2:0.

Već u 3. minutu dosuđen je penal za Topolčane, posle prekršaja nad Špalekom u šesnaestercu, pa Mirčevski nije propusto priliku da zatrese mrežu gostiju.

Nenad Gavrić je bio dvostruki strelac za Pazarece

Tačku na pobedu TSC-a stavio je isti igrač u 32. minutu. U nastavku nije bilo golova, a tim iz Bačke Topole je rutinski priveo posao kraju.

Radnički iz Niša je na "Čairu" lako eliminisao lidera Prve lige ekipu IMT-a sa 3:0, dok su golove za Lalaltovićevu ekipu postigli Nikola Štulić u 26, Sava Petrov u 65. i kapiten Aleksandar Pejović u 83. minutu.