12.11.2022.

15:33

ŠOK NA ETIHADU! Brentford DEKLASIRAO Siti i poklonio Arsenalu prvo mesto pred MUNDIJAL!

Novo kolo i novi kiks Mančester sitija! Građani pred svojim navijačima nisu uspeli da savladali Brentford te će mundijalsku pauzu dočekati kau drugoplasirani na tabeli bez obzira na rezultat Arsenala u 16. kolu protiv Vulverhemtpona - 1:2. Trijumf Brentfordu doneo je Ajvan Toni u 98. minutu utakmice posle asistencije Dasilve.

Brentford je poveo golom Ajvana Tonija u 16. minutu, ali su Građani na krilima Fila Fodena već do poluvremena uspeli da izjednače. Reprezentativac Engleske sačekao je dobro dodavanje Manuela Akandžija i poravnao rezultat u sudijskoj nadoknadi prvog dela igre za 1:1.

Nakon gola Siti nije prestajao sa pritiskom, ali su prvu pravu šansu imali gosti preko strelca prvog gola. Toni je pokupio odbitak u srcu kaznenog prostra, opalio po lopti, ipak, Ederson je bio dobro postavljen i uspeo je da zaustavi njegov udarac u 67. minutu.

Najbolju priliku za Mančester propustio je Kevin De Brujne u 83. minutu kada je nakon solo prodora šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je David Raja fantastično odbranio njegov udarac i opravdao poziv u reprezentaciju Španije za predstojeći Mundijal.