03.12.2022.

15:13

HOLANDIJA PRVI UČESNIK ČETVRTFINALA! "Lale" održale Amerima fudbalsku lekciju!

Bio je ovo jako uzbudljiv meč. Holandija je diktirala tempo i  zasluženo došla do trijumfa, ali pokazali su dobro igru i fudbaleri Sjedinjenih Američkih Država.

Holandija do prednosti stigla već u 10. minut kada je odličan šut uputio Memfis Depaj i doveo svoj tim u vođstvo.

Nastavile su "lale" da redaju šanse ispred gola protivnika, samo deset minuta kasnije ponovo je zapretio Memfis Depaj.

Što se tiče Amerike, oni su najozbiljniju šansu imali u 42. minut, odličan šut uputio je Timoti Vea, ali ipak nije bilo pogotka.

U sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena Deni Blind je pogodio za 2:1.

Gledali smo zanimljivo drugo poluvreme. Holandija jeste bolje započela ovaj drugi period igre, ipak nje ni Amerika bila bez šansi.

U 61. minutu, reprezentativac Holandije Kodi Gakpo je odlično zalomio protivničkog igrača zatim je asistirao Depaju, ali on nije uspeo da postigne gol.

Sjedinjen Američke Države smanjile su prednost na neverovatan način u 76. minutu kada  je Rajt postigao jedan od čudnijih golova na Mundijalu.

Ipak, nada za Sjedinjene Američke Države trajala je samo pet minuta, a onda je Denzel Damfris bio precizan i postavio je konačan rezultat na ovom meču.

Holandija će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Argentine i Australije.

Golovi: Depaj (10), Blind (45+1) Damfris (81) - Rajt (76)

Stadion: Kalifa (Al Rajan)

Sudija: Viltom Sampajo (Brazil)

Holandija (3-4-1-2): Nopert - Timber, Van Dajk, Ake - Damfris, De Ron, De Jong, Blind - Klasen - Gakpo, Depaj

SAD (4-3-3): Tarner - Dest, Zimerman, Rim, Robinson - Mekeni, Adams, Musa - Vea, Fereira (Od 46. Rejna), Pulišić

KRAJ UTAKMICA

89. minut - Odlično je Simons asistirao Bergvajnu, ali on se nije najbolje snašao

81. minut - Denzel Damfris vraća +2 za Holandiju, odličan pogodak reprezetnativca Holandije, ponovo "lale" imaju sve u svojim rukama

76. minut - Hadzi Rajt popravlja utisak za SAD, smanjio je prednost, imao još vremena  za preokret

71. minut -   Nova šansa Memfisa Depaj,  međutim ponovo je intervenisao Tarner

Tekst potpisa

65. minut - Ukazana je lekarska pomoć fudbaleru Amerike, Robinsonu, nakon toga se vraća na teren

61. minut - Sajjno je Gakpo zalomio protivničkog igrač, zatim je prosledio loptu Depaju koji snažno šutirao, ali intervenisao je Tarner

59. minut - Žuti karton dobija Kopmajners zbog grubog prekršaja

54. minut - Šutira Mekejni preko gola

53. minut - Siguran Nopert kod šuta Kristijana Pulišića

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME

45+1 - Novi pogodak Holandije! Deni Blind je sjajno iskoristio šansu  i duplirao prednost

42. minut - Odličan Timotia Vee, još bolja intervencija Noperta

37. minut - Jalov pokušaj reprezentativaca Amerike. Pokušao je Pulišić sa centaršut ali bez uspeha

28. minut - Dobra intervencija defanzivaca Amerike, posle kornera Holandije

20. minut - Imao je Depaj novu šansu za pogodak, možda bi Holandija dosta bolje prošla u akciji da je dodao Gakpu

10. minut - Memfis Depaj postiže gol, Holandija vodi!

3. minut - Prva ozbiljna šansa za SAD! Odličan šut Pulišića, ipak nije uspeo da postigne gol

1. minut - Utakmica je počela.

15.10 - Dobrodošli na naš blog posvećen  utakmici Holandije i Sjedinjenih Američkih Država