04.12.2022.

15:15

ENGLEZE OVAKO MOTIVIŠU Svakom fudbaleru 400.000 funti ako osvoje Svetsko prvenstvo!

Engleska je osvojila prvo mesto u grupi B sa sedam bodova, pošto je pobedila Iran (6:2) i Vels (0:3), a odigrala je bez golova sa selekcijom SAD-a.

"Gordi albion" će večeras od 20 sati igrati u osmini finala protiv Senegala. Fudbalska reprezentacija Engleske bila je šampion sveta 1966. godine.

Vezista Vest Hema Deklan Rajs je, na primer, upitan o daljim izgledima Tri lava na turniru, rekao:

- Zašto drugi timovi ne bi trebalo da nas se plaše? Ako pogledate naše napadače, svi su svetske klase i naš tim uključuje mnogo talentovanih igrača.

Englezi još nisu izgubili na turniru, a postigli su devet pogodaka i pokazali da su se izborili sa ozbiljnim pritiskom navijača."Tri lava" suprotstavljaju se u osmini finala autsajderu, ali maksimalno motivisanom Selenegalu.

- Veoma smo impresionirani. Oni su šampioni Afrike. To je veoma ponosan tim, ima veliki takmičarski duh i vlada duh poverenja u timu. Imaju odlične pojedince koji mogu da nam prave probleme - rekao je selektor Geret Sautgejt.