18.12.2022.

20:03

PONOSAN SAM I OSLOBOĐEN! Skaloni EMOTIVAN nakon TITULE!

Argentina je osvojila Svetsko prvenstvo, a Lionel Skaloni ispisao istoriju fudbala! Selektor Gaučosa postao je najmlađi selektor koji je došao do trofeja Žila Rimea sa svega 44 godine i 216 dana.

Nakon meča Skaloni nije mogao da sakrije sreću i zadovoljstvo, ali je ostao skroman i sve zasluge pripisao timu. Argentinac je kao selektor Gaučose vodio i do titule u Kopa Americi.

- Ponosan sam! Osećam se slobodno! Ovaj tim me načinio ponosnim, sve je njihova zasluga - rekao je Skaloni.

Fudbalske reprezentacija Argentine i Francuske penalima će odlučiti o novom šampionu sveta, nakon što je rezultat posle 120 minuta igre u finalu u Dohi 3:3. Argentinci su vodili 2:0, golovima Mesija u 23. iz penala i Anhela Di Marije u 36. minutu, da bi izjednačenja Francuzima doneo Mbape, prvo iz penala u 80. minutu, a zatim još jednim pogotkom dva minuta kasnije.

Prednost Argentincima u produžecima ponovo je doneo Mesi, u 109. minutu, da bi trećim pogotkom na meču izjednačio Mbape, iz penala u 118. minutu.