31.12.2022.

20:30 >> 20:35

ARSENALOVA BAJKA I DALJE TRAJE! Topovi GRUVALI i u Brajtonu! Četiri PLOTUNA i mesto lidera za početak Nove godine! (VIDEO)

Malo je nedostajalo da Tobdžije od gotovog naprave veresiju, ali su uspele da sačuvaju dva gola prednosti iz prvog poluvremena i na kraju trijumfuju.

Strelci za Arsenal bili su Bukajo Saka u drugom, Martin Odegard u 39, Edi Nkeita u 47. i Gabrijel Martineli u 71. minutu.

Golove za Brajton postigli su Kaoru Mitoma u 65. i Evan Ferguson u 77. minutu.

U poslednjim trenucima Brajton je preko Mitome postigao gol, koji je ipak poništen zbog ofsajd pozicije posle VAR-a, pa je ostao rezultat 2:4.

Arsenal je zabeležio 14. pobedu u poslednjih 16 prvenstvenih mečeva i zauzima prvu poziciju na tabeli sa 43 boda, sedam više od drugoplasiranog Mančester sitija. Brajton je na osmom mestu sa 24 poena.

U narednom kolu, Arsenal će dočekati Njukasl, dok će Brajton gostovati Evertonu.