02.01.2023.

20:29

IZNENAĐENJE U BRENTFORDU! Redsi na KOLENIMA! Visa i Embumo DOTUKLI očajni Liverpul! (VIDEO)

Očajno je počela godina za fudbalere Liverpula, koji su upravo tako i izgledali na gostovanju Brentfordu.

Ekipa koja je u drugom kolu pregazila Mančester junajted sa 4:0, sada je uzela meru još jednom velikanu i pretendentu na najviši plasman.

Već u 19. minutu domaći su poveli, autogolom Konatea, koji je užasno intervenisao posle kornera i smestio loptu iza leđa svog golmana Alisona Bekera za prednost Brentforda 1:0.

Do drugog pogotka izabranici Tomasa Franka su stigli u finišu prvog dela, tačnije u 39. minutu, ali je VAR poništio majstoriju Bena Mija, jer se fudbaler domaćih nalazio u ofsajdu pre postizanja gola.

Što njemu nije priznato, ispravio je Joan Visa 180 sekundi kasnije i u 42. minutu udvostručio vođstvo Pčelica na 2:0.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Liverpul je stigao do pogotka preko Darvina Nunjeza, međutim, i gol Urugvajca je poništen posle odluke video tehnologije, jer se napadač Liverpula nalazio u nedozvoljenoj poziciji pre egzekucije.

Ipak, u 50. minutu Aleks Okslejd-Čembrlejn je vratio dramu u meč, pošto je iskoristio centaršut Aleksandera Trent-Arnolda i preciznim udarcem smanjio na 2:1.

fudbaleri Brentforda slave gol protiv Liverpula

Usledili su napadi gostiju, kako bi stigli do izjednačenja, međutim, njihove snove raspršio je Kamerunac Embumo u 84. minutu.

Posle ubačene lopte sa desne strane, fudbaler Brentforda je bio siguran i preciznim udarcem rešio sve dileme oko pobednika, nanevši Redsima peti poraz u sezoni, a prvi u Novoj godini.