15.01.2023.

14:41

SERGEJ BRILJIRA! Iznudio penal, pa namestio gol! Lacio se vratio u borbu za Ligu šampiona(VIDEO)

Bilo je ovo Rimljanima deseta pobeda  u sezoni, posle tri meča bez pobede, dok je Sasuolu ovo bio deseti poraz. Lacio se ovim trijumfom probio na peto mesto na tabeli sa 34 boda i ima tri boda manje od Juventusa i Intera, koji se nalaze na deobi treće pozicije. Vratio se tako Lacio u borbu za Ligu šampiona!

Reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić je odigrao ceo meč za ekipu iz Rima i bio jedan od najboljih igrača na terenu, iznudio je penal, pa namestio gol.

U samom finišu prvog dela sudija Luka Paireto je posle konsultacije sa VAR studiom odlučio da dosudi penal za Lacio. Milinković -Savić je umalo glavom ubacio loptu u mrežu, ali je igrač Sasuola bukvalno rukom odbranio i dileme nije bilo. Siguran egzekutor bio je Matija Zakanji.

Lacio je u nastavku držao sve pod kontrolom.  Felipe Anderson se obrukao kada je iz idealne situacije mogao da udvostruči prednost, a Sasuolo je sjajnu šansu imao posle prekida u 77. minutu. Berardi je izveo korner sa desne strane, a lopta je posle pokušaja Torstvedta glavom završila  tik iznad mesta gde se spajaju prečka i stativa.

Rimljani su u poslednjim sekundama meča dali još jedan gol. Felipe Anderson se za veliki promašaj iskupio u 94. minutu. Milinković Savić je dugu loptu Ivana Provedela glavom prebacio do Andersona, koji je lagano obišao čuvara i pogodio za konačnih 0:2.