08.02.2023.

21:53

ČAS FUDBALA! Real u finalu Svetskog klupskog prvenstva, Al Ahli bio lak zalogaj!

Već posle prvog poluvremena, "kraljevski klub" je stekao prednost u odnosu na protivničku ekipu.

u 42. minutu meča brazilski reprezentativac Vinsijus Džunior je zatresao mreži Al Hilal i doveo svoj tim u vođstvo.

Već u prvom minutu drugog poluvremena,  ekipa iz Madrida je uspela da rezultatski duplira prednost.

Ovaj put je precizan bio Fernando Valverde koji je matirao protivničkog golmana El-Šenavja.

U 65. minutu, tim iz Egipta je smanjio prednost Reala pogotkom Malaula sa bele tačke.

Imao je Real Madrid svoju priliku sa jedaneast metara, ipak u 85. minutu Luka Modrić nije uspeo da iskoristi svoju šansu.

Kada su svi mislili da će se meč završiti rezultatom 2:1, Brazilac Rodrigo u drugom minutu sudijske nadoknade, da bi potom bio precizan i Arbias u  osmom minutu nadoknade, tako da je Real slavio sa 4:1.

Real Madrid će u finalu igrati protiv Al Hilala iz Saudijske Arabije.