23.02.2023.

22:57

MANČESTER POBEDNIK U DERBIJU KOLA! Crveni đavoli oduševil navijače, MATIĆEVA ROMA TAKOĐE U OSMINI FINALA!

U derbiju kola Mančester junajted je sa 2:1 pobedio Barselonu u derbiju kola šesnaestine finala Lige Evrope.

Barselona je prva stekla prednost na ovom meču, nakon što je dosuđen jedanaesterac za njih u 18. minutu.

Odgovornosti se prihvatio iskusni Robert Levandovski i tako je doneo prednost "katalonskom gigantu".

Ipak, uspeli su "crveni đavoli" da usreće navijače na Old Trafordu.

Prvo je u 47. minutu pogodio Fred na asistenciju Brune Fernandeša, da bi konačan rezulatat postavio Entoni u 73. minutu.

Osminu finala izborila je Roma koja je na domaćem terenu savladala Salsburg sa 2:0.

Strelci za "vučicu" na ovom meču bili Beloti (33) i Dibala (40). U dresu austrijskog tima danas nije bilo našeg reprezentativca Strahinje Pavlovića koji je morao da odmara zbog žutih kartona, dok je Nemanja Matić bio starter za Romu.

Union Berlin je pred domaćim navijačima ubedljivo pobedio holandski Ajaks i tako došao do osmine finala ovog takmičenja.

Golove za nemački tim postigli su: Knoče (20), Juranović (44), Doeki (55), dok je za Ajaks bio precizan Kudus (47).

Kapiten Ajaksa i naše reprezentacije, Dušan Tadić odigrao je ceo meč.

Osminu Finala osigurao je i Šahtjor koji je pobedio Ren posle izvođenja jedanaesteraca.

Ren je regularni tok meč dobio sa 1:0 golom Toko Ekambi (52), da bi potom u produžecima duplirali prednost kada je precizan bio Salah (106), ipak izborio je Šahtjor penale autogol Belkojana u 119. mintu.

Ukrajinska ekipa je bila uspešnija u penal seriji sa rezulatatom 5:4 i tako je prošla dalje.