24.02.2023.

23:01

LUDI MEČ U ELČEU! Betis slavio iz KECA u DVOJKU! Domaćin završio duel sa DEVETORICOM!

Domaći su posle samo devet minuta igre vodili sa 2:0, ali im ni to nije bilo dovoljno da upišu pobedu u ovoj utakmici.

Najpre je Fidel u 7. minutu zatresao mrežu za vođstvo Elčea, da bi samo 120 sekundi kasnije Boja duplirao prednost domaćih.

Ključni detalj desio se u razdoblju od 55. do 59. minuta, kada su domaćima isključena čak dvojica igrača!

Najpre je Mageljan dobio crveni karton zbog povlačenja, da bi četiri minuta kasnije zbog prigovora sa klupe na tribine morao i Čeik.

Prednost Elčea smanjio je Iglesijas u 65. minutu, a u 69. Miranda doneo rezultatski egal - 2:2.

Potom je u 89. minutu penal za Betis promašio Iglesijas, dok je drugi crveni karton u domaćem timu, posle druge javne opomene dobio i Roko u četvrtom minutu sudijske nadoknade, kada je skrivio penal.

Siguran izvođač najstrože kazne u 90+5. minutu bio je Vilijan Hoze za konačnih 2:3.

Elče je ostao na poslednjem mestu sa samo devet bodova, dok su gosti iz Sevilje na visokoj petoj poziciji sa 40 bodova, sa samo poenom manje od madridskog Atletika i mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.