25.02.2023.

20:20

BURAN MADRIDSKI DERBI! Real sa igračem više IZBEGAO poraz! Tinejdžer SPASIO Kraljeviće! Atletiko POGURAO Barselonu ka TITULI!

Iako se očekivao spektakularan fudbal, akteri madridskog derbija nisu ispunili očekivanja navijača. Naročito u prvom poluvremenu, kada nije viđena nijedna ozbiljnija šansa na obe strane.

Do 64. minuta vladalo je terensko nadmudrivanje na obe strane, da bi tada Anhel Korea bespotrebno udario laktom bez lopte Ridigera. Posle signalizacije iz VAR sobe i odgledanog snimka, sudija Hoze Mancano je vezisti Atletika pokazao direktan crveni karton i put u svlačionicu.

Ovaj detalj kao da je razbesneo izabranike Dijega Simeonea koji su, uprkos brojčanoj nadmoćnosti igrača u belim dresovima, krenuli agresivnije ka golu Kurtoe.

I to im se isplatilo u 78. minutu, kada je Hoze Marija Himenez iskoristio sjajan centaršut Antoana Grizmana i preciznim udarcem glavom smestio loptu iza leđa Jana Oblaka.

Nije se predavao Real. Nastavili su Madriđani da opsedaju gol Atletika, pa je posle samo sedam minuta od vodećeg gola gostiju, usledilo izjednačenje.

Toni Kros je izveo korner, a najviši u skoku bio je devetnaestogodišnji Alvaro Rodrigez i preciznim šutem glavom postavio konačnih 1:1.

Real je ovim remijem napravio korak unazad u šampionskoj trci i sada ima 52 boda, sedam manje od vodeće Barselone koja svoj meč igra u nedelju na terenu Almerije.

Sa druge strane, Jorgandžije su na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona. Imaju 42 boda, dva više od Betisa.