01.03.2023.

22:56

PREOKRET JUNAJTEDA ZA ČETVRTFINALE FA KUPA! Senzacionalni Grimzbi izbacio Sautempton!

Mančester junajted je na kraju slavio rezultatom 3:1. Čekalo se na prvi gol u premijerligaškom FA Kup okršaju sve do 54. minuta kada su Čekićari poveli nakon dobrog gola Benrame.

Činilo se da će Junajted doživeti poraz, ali je ulaskom Martinesa, Rašforda i Freda, Ten Hag promenio dinamiku.

Uspeli su da posle silne inicijative u finišu postignu dva gola i preokrenu.

Prvo je u 77. minutu posle kornera Bruna Najef Agerd postigao autogol za 1:1.

I onda u 90. minutu, sjajnim udarcem sa desetak metara iskosa sa leve strane, mladi Alehandro Garnaćo je doneo trijumf Junajtedu.

Čovek odluke za Junajted je bio Garančo koji je odigrao sjajan meč i na kraju postigao gol za prolazak dalje.

Senzaciju je napravio četvrtoligaš Grimzbi taun, koji je rezultatom 2:1 eliminisao sautempton.

Irac Gavan Holohan je u prvom minutu nadoknade prvog dela iz penala doneo prednost Grimsbiju.

Nedugo u drugom delu, novi penal za goste, a opet je u 50. minutu sa bele tačke bio precizan Hohalan.

Uspeo je Sautempton u 65. minutu da smanji, strelac je bio Duje Ćaleta-Car, ali "sveci" nisu uspeli da nadoknade minus.

Barnli je do pobede nad Flitvudom došao bukvalno u poslednji čas.

Prolaz u četvrtfinale "klaretsima" doneo je Konor Roberts u 90. munutu.

Fudbaleri Šefild Junajteda su pobedom od 1:0 nad ekipom Totenhema su se plasirali u četvrtfinale FA Kupa.

Jedini pogodak na meču je postigao Ilman Endijae u 79. minutu meča.