01.03.2023.

22:59

BUĐENJE REDSA! Liverpul se MUČIO, Virdžil i Salah BLICKRIGOM ukrotili Vukove!

Ko zna kakav bi rezultat utakmice bio, da je udarac Žoaa Mutinja već u trećem minutu utakmice, ali pokušaj Portugalca ukrotio Alison Beker.

Nije bilo uzbuđenja sve do kraja prvog poluvremena, kada je Harvi Eliot dva puta imao priliku da se proslavi.

Prvi put u 40. minutu kada je šutirao glavom posle centaršuta, da bi nekoliko trenutaka kasnije isti igrač šutirao u donji desni ugao, ali mu je Sa odbranio udarac.

Radost Liverpula usledila je u 60. minutu, ali je bila kratkog daha. Naime, Nunjez je postigao gol za Redse, međutim, posle intervencije iz VAR sobe pogodak Urugvajca je poništen, jer je napadač domaćih napravio prekršaj u napadu.

I, onda blickrig Redsa! Za samo četiri minuta, odbrana Vukova je dva puta popustila pred naletima Klopovog tima.

Najpre je Virdžil van Dajk najviše skočio i udarcem glavom zatresao mrežu gostiju za vođstvo od 1:0 u 70.minutu, da bi samo 240 sekundi kasnije i Mo Salah pogodio za konačnih 2:0.

Liverpul je pobedom stigao do 39 bodova i nalazi se na šestom mestu, sa dva boda manje od petoplasiranog Njukasla, a šest manje od četvrtog Totenhema i pozicije koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Vulverhempton je ostao na 15. mestu sa 24 boda, tri više od Evertona koji se nalazi u zoni ispadanja u Čempionšip.