15.03.2023.

20:55

ČUKARIČKI NASTAVLJA BORBU ZA EVROPU! Brđani i Napredak u ČETVRTFINALU Kupa!

Čukarički je do prvog gola stigao u 21. minutu preko Mihajla Spasojevića, dok je drugi gol postigao Luka Adžić u 62. minutu iz penala.

Brđani su tako samo produbili krizu u Gornjem Milanovcu pošto je Metalac upisao tek dve pobede na prethodnih 10 utakmica. Vredi pomenuti da je ovaj trijumf posebno značajan Čukaričkom budući da će, u slučaju da stignu do finala, Brđani po prvi put igrati u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja. Odnosno, izboriće plasman u plej-of Lige Evrope, a ukoliko tu budu eliminisani igraće u grupi Lige konferencija.

U drugom meču osmine finala, kruševački Napredak je uz dosta muke savladao Spartak u Subotici sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Marko Šarić u 38. minutu utakmice.

Plasman u četvrtfinale Kupa Srbije ranije su izborili TSC, Radnik, Radnički (N), Novi Pazar, Vojvodina i Crvena zvezda.