19.03.2023.

16:54

TOPOVSKI UDAR NA EMIREJTSU! Arsenal pregazio Kristal Palas, FESTIVAL GOLOVA U LONDONSKOM OBRAČUNU!

"Tobžije" su na sjajan način otvorili meč protiv gradskog rivala, a već u prvom poluvremenu postigli su dva gola.

Goleadu je započeo Gabrijel Martineli u 28. minutu na asistenciju Bukaja Sake, a  za 2:0 precizan je bio  upravo Bukajo Saka u 43. minutu.

U 55. minutu Leonard Trosar je sjajno uposlio Granit Džaka koji je povisio rezultat za 3:0.

Jedini gol za Kristal Palas postigao je Džefri Šulp koji je bio precizan u 63. minutu.

Konačan rezultat na utakmici postavio je  Bukajo Saka kojeg je proigrao Kjerna Tjerni u 74. minutu.

Nekadašnji reprezentativac Srbije, Luka Milivojević bio je starte za Kristal Palas, a na terenu je bio do 65. minuta, kada je zamenjen.

Arsenal posle ove pobede je i dalje na prvom mestu Premier liga sa osam bodova više od Sitija, ali i utakmicom više.

S druge strane Kristal Palas se nalazi na 12. poziciji sa 27 poena, "orlovi" u ovoj kalendarskoj godini još uvek nisu ostvarili trijumf.