19.03.2023.

21:00

SVI ŽELE U LIGU ŠAMPIONA! Čukarički DIŠE ZA VRAT Partizanu i TSC-u!

Možda šampionska trka u Superligi nije i neće biti zanimljiva do kraja aktuelne sezone, ali će sve pucati u borbi za drugo mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Partizan je u petak kiksnuo, TSC u subotu opravdao ulogu favorita, baš kao i danas Čukarički protiv Voždovca - 3:1 (1:1).

Brđani su posle preokreta uspeli da savladaju Zmajeve i tako isprate TSC i Partizan. Voždovac je poveo u 21. minutu preko Borislava Burmaza iz penala, ali je posle samo 100 sekundi Stefan Tomović poravnao rezultat na Banovom brdu.

Do poluvremena mreže su mirovale, a onda je Čukarički "dao gas" i došao do pobede. Prvo je u 55. minutu Marku Docić pogodio mrežu Voždovca iz penala, da bi u 61. trijumf čete Dušana Kerkeza potvrdio Đorđe Ivanović.

Čukarički nakon 27 utakmica ima 53 boda, Partizan 54, a TSC iz Bačke Topole 55. U narednom kolu Brđani će gostovati Radničkom iz Niša, crno-beli idu na noge Vojvodini, dok TSC igra protiv Radnika u Surdulici.