23.03.2023.

22:45

ENGLESKA SRUŠILA ITALIJU! "Gordi albion" sjajno startovao u kvalfikacijama, KRUNIĆ PREDVODIO BOSNU I HERCEGOVINU DO POBEDE!

U derbiju dana, Engleskaje savladala Italiju na gostujućem terenu rezultatom 2:1 u okviru meča grupe c.

"Gordi albion" je poveo u 13. minutu kad je precizan bio Deklan Rajs, da bi prednost duplirao Hari Kejn sa bele tačke u 44. minutu.

Nadu za "azure" doneo Retegui pogotkom u 56. minutu, ipak nije uspeo domaći tim da dođe do još jednog gola, tako da tri boda putuju u Englesku.

U okviru iste grupe, Severna Makedonija je na domaćem terenu pobedila Maltu rezultatom 2:1.

Severna Makedonija je povela golom Elmasa u  66. minutu, a za 2:0 je precizan bio Čurilnov u 72. minutu. Jedini gol za Maltu postigao je Janik u 86. minutu.

U meču grupe J Bosna i Hercegovina je na domaćem terenu ostvarila ubedljiv trijumf protiv Islanda sa 3:0.

Prva dva gola na meču postigao je igrač Milana, Rade Krunić (14 i 40),  a konačan rezultat postavio je Amar Dedić (63).

U grup J pobedu je zabeležio i Portugal na domaćem ternu protiv Lihenštajna sa 4:0.

Goleadu u Lisabonu započeo je Kanselo (8), a zatim je precizan bio Silva (47), da bi potom dva puta zatresao mrežu Kristijano Ronaldo (51 i 63).

U poslednjem meču te grupe, Slovačka i Luksemburg su odigrali utakmicu bez golova.

U meču grupe H Danska je rezultatom 3:1 na domaćem terenu  savladala selekciju Finske.

Sva tri gola za domaći tim postigao je igrač igrač Atalante Rasmus Hajland (21, 82, 90+3), dok je jedini gol za Finsku dao Antman (53).

U ovoj grupi, Severna Irska je u gostima bila bolja od San Marina sa 2:0.

Golove za Severnu Irsku postigao je Dion Čarls (24, 55).