26.03.2023.

17:02

ŠOK ZA BIVŠEG POLUFINALISTU I PRVO VELIKO IZNENAĐENJE U KVALIFIKACIJAMA! Danska vodila 0:2 pa doživela BLAMAŽU u Kazahstanu!

Poraz na startu kvalifikacija od Slovenije nije dao veliku nadu Kazahstanu uoči dolaska Danaca u Astanu. Ipak, četa Magomeda Adieva režirala je prvo veliko iznenađenje u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo pošto je sa 3:2 savladala polufinalistu EURA 2021!

Danska je surovo otvorila meč u Astani. Rasmus Hojlund je u 21. minutu načeo mrežu Kazahstanaca, isti igrač bio je strelac u 36. Sve je ukazivalo na sigurnu pobedu Danaca, a onda je Kazahstan uspeo da se izdigne i napravi čudo!

Domaćin je u 73. minutu smanjio zaostatak preko Zajnutinova, da bi u 86. Tagjerban poravnao na 2:2. Morao je Hjulman da baci sve karte u napad kako Dancima remi u Kazahstanu nikako nije išao na ruku iako su kvalifikacije tek počele, a onda je Ajbetov postigao gol za delirijum domaćih navijača.

Vredi pomenuti i da je utakmicu sudio naš arbitar Novak Simović!