01.04.2023.

22:48

JUVE NASTAVLJA POHOD KA LIGI ŠAMPIONA! Kin srušio VERONU i pogurao je ka SERIJI B!

Nastavlja se borba Juventusa za plasman u Ligu šampiona. Četa Masimilijana Alegrija nastavila je seriju dobrih rezultata pošto su pred svojim navijačima savladali Veronu sa 1:0 (0:0) u tako došli na četiri boda od mesta koji vodi u elitno takmičenje.

Mučio se Juventus u prvom poluvremenu, nije pošteno zapretio Veroni zbog čega je već na poluvremenu Alegri morao da menja. Na teren je ušao Mireti koji je uneo novu energiju, a na njegovim krilima Stara dama je došla i do trijumfa.

Momenat odluke dogodio se u 56. minutu kada je Mojze Kin iskoristio sjajnu asistenciju Manuela Lokatelija i ispostaviće se postavio konačan rezultat. Meč je mogao da reši Bremer u 87. kada je posle centaršuta gađao glavom, ali je lopta otišla daleko preko gola.

Verona posle novog poraza ostaje 18. na tabeli sa samo 19 osvojenih bodova, pet manje od SPecije koja je prva iznad crte. Sa druge strane, Juventus je sedmi sa 44, četiri manje od Milana koji je četvrti.