02.04.2023.

16:56

VEST HEM DOBIO DERBI ZAČELJA! Sautempton na pragu ČEMPIONŠIPA!

Dočekao je Vest Hem u derbiju začelja Sautempton. Meč koji je, žargonski rečeno, vredeo šest bodova dobili su Čekićari golom Najefa Agerda - 1:0.

Velika važnost utakmice uticala je na kvalitet fudbala tokom prvih pola sata meča. Sautempton je imao posed, ali je Vest Hem bio daleko konkretniji. Nagrada za to je stigla u 25. minutu kada je Najef Agerd iskoristio centaršut Tila Kerera.

Imali su Sveci u drugom poluvremenu dve velike šanse da se vrate u meč. Prvu je propustio Kamaldin SUlemana koji je pokupio odbijenu loptu, ali je sjajno reagovao Lukaš Fabijanski. Desetak sekundi kasnije pokušao je Karlos Alkaraz, ponovo se isprečio poljski golman.

Tačku na meč mogao je da stavi Said Benrama koji je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Gaviin Bazunu sjajno odbranio.