13.04.2023.

23:30

FIORENTINA NA KORAK OD POLUFINALA LIGE KONFERENCIJA! Dominatan performans "viole", Milenković bio starter, Jović dobio šansu pred kraj meča!

Najdominatnija je večeras bila Fiorentina koja je u gostima savladala Leh rezultatom 4:1.

Goleadu je započeo Kabral u 4. minutu, da bi za izjenačenje pogodio Velde 16. minuta kasnije.

Ipak, usledila je dominacija "viole", prvo je pogodio Gonzalez (41), a poto Bonaventura (58), da bi konačan rezultat postavio Ikone u 63. minutu.

Nikola Milenković odigrao ceo meč za pobednički tim, dok je Luka Jović sa klupe dobio šansu u u 78. minutu.

Pobedu je ostvario i Anderleht koji je na domaćem terenu bio bolji AZ Alkmara rezultatom 2:0.

Prvi gol je postigao Murilo u 22. minutu, dok je za 2:0 bio precizan Ašimeru u 70. minutu.

Remi se dogodio na meču između Bazela i Nice (2:2). Oba gola za švajcarski tima dao je Amdouni (26 i 71), dok je za Nicu bi precizan Mofi (38 i 45).

Ranije danas remizirali su Gent i Totenhem (1:1). "Čekićare je u prednost doveo Ings u 45 minutu, dok je za Gent pogodio Kujpers u 57. minutu.