06.05.2023.

17:59

SITI SE KOCKAO PROTIV LIDSA, ČELSI POBEDIO! Kejn doneo minimalac Totenhemu i prestigao Runija!

Tim Pepa Gvardiole je dominirao tokom celog meča, ali je u finišu u roku od samo tri minuta zabrinuo svoje navijače.

"Građani" su dugo vodili, zahvaljujući golovima Ilkaja Gindoana na asistencije Rijada Mareza u 19. i 27. minutu, da bi kapiten Sitija u 84. promašio penal za het-trik.

Kazna je stigla samo minut kasnije, Rodrigo je savladao Edersona i tako zakuvao situaciju.

Lider na tabeli je, ipak, uspeo da sačuva vođstvo, stigne do 10. uzastopnog trijumfa i pobegne drugoplasiranom Arsenalu na +4.

Siti je u duelu sa Lidsom imao četiri puta više pokušaja, posed veći od 80 odsto i bilo bi zaista ogromno iznenađenje da su gosti stigli do izjednačenja.

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na svom terenu ekipu Kristal Palasa rezultatom 1:0 u 35. kolu Premijer lige.

Jedini gol na utakmici postigao je kapiten Totenhema Hari Kejn u poslednjim trenucima prvog poluvreman. Ovo je bio 209. gol Kejna u Premijer ligi.

On je na drugom mestu večne liste strelaca u Premijer ligi pretekao Vejna Runija, koji je postigao 208 golova. Na prvom mestu se nalazi Alan Širer sa 260 pogodaka. Kejn je na današnjem meču oborio dva rekorda.

On je postao prvi fudbaler u istoriji Premijer lige koji je postigao najmanje 10 golova glavom u jednoj sezoni. On je ove sezone postigao 26 pogodaka. Takođe, kapiten Totenhema postao je prvi igrač u istoriji Premijer lige, koji je postigao najmanje 100 golova na domaćem terenu i u gostima. Kejnu je ovo bio 100. gol na svom terenu, a u gostima je postigao 109.

Totenhem je trijumfom protiv Kristal Palas ostvario prvu pobedu u Premijer ligi još od osmog aprila i meča protiv Brajtona (2:1).

Pobedu na strani ostvario je Čelsi, koji je savladao Bornmut rezultatom 3:1.

Londonski klub je tako slavio prvi put posle sedam utakmica, u kojima je osvojio samo dva boda.

Galager je u devetom minutu doneo vođstvo Čelsiju, ali je Vinja lepim golom u 21. minutu izjednačio rezultat.

Dugo je taj rezultat bio na snazi, da bi Čelsi u finišu stigao do tri boda, zahvaljujući Badijašilu u 82, odnosno Žoau Feliksu u 86. minutu.